ترک اعتیاد
ترک اعتیاد با داروهای گیاهی

ترک اعتیاد با داروهای گیاهای

دکتر حمیدرضا طیبی در گزارشی از  خبرنگار مهر  در نشستی خبری سیزدهم مرداد ماه سال جاری به مناسبت سالگرد تأسیس جهاد دانشگاهی ضمن تبریک اعیاد قربان، غدیر و روز خبرنگار در ارتباطی آنلاین در خصوص دستاوردهای چهل ساله این نهاد سخنرانی کرد.

رئیس جهاد دانشگاهی با اشاره به مهم‌ترین ماموریت‌های جهاد دانشگاهی در ۴۰ سال فعالیت گفت: اثبات توان کشور در رسیدن به پیشرفت و توسعه با فعالیت‌های شاخص علمی و فناوری، ساختارسازی‌های فرهنگی و آموزشی از جمله اهداف جهاد دانشگاهی به شمار می‌رود.

وی با اشاره به دیگر ماموریت‌های جهاد دانشگاهی گفت: ایجاد خودباوری در مردم، ترویج فرهنگ و مدیریت جهادی و کارآمدی، تامین برخی از نیازهای جامعه و صنعت در حوزه‌های مختلف از دیگر اهداف جهاد دانشگاهی به شمار می‌رود.

طیبی با تاکید بر اینکه فکر می‌کنم تاکنون در جهاد به وظایف خود به خوبی عمل کرده‌ایم، خاطرنشان کرد: فعالیت‌های جهاد دانشگاهی در زمینه به نتیجه رسیدن دستاوردهای فناورانه تا پایان سال قبل گواه بر این موضوع است.

وی با بیان اینکه کل پروژه‌های فناورانه جهاد دانشگاهی تا سال ۹۸ برابر با ۱۳ هزار و ۴۷۳ پروژه بوده است، بیان کرد: از این تعداد بیش از ۴ هزار پروژه مربوط به تولید فناوری و علوم انسانی بوده و بیش از ۸ هزار پروژه در زمینه تولید و استفاده از فناوری بوده است.

طیبی با اشاره به برخی از دستاوردهای جهاد دانشگاهی گفت: تولید داروهای گیاهی، ساخت فرستنده‌های رادیویی، مبدل‌های صنعتی، کنترل دور موتور، غبارگیرهای صنعتی، الکتروفیلتر، بگ فیلتر، برج خنک کن و … برخی از دستاوردهای ۴۰ ساله جهاد دانشگاهی بوده‌اند.

تولید داروی گیاهی ترک اعتیاد

طیبی یکی از موضوعاتی که توسط محققان جهاد دانشگاهی مطرح بوده تولید داروی گیاهی ترک اعتیاد است، بیان کرد: مجوزهای تولید داروی گیاهی ترک اعتیاد اخذ شده و آماده تولید است که در صدد بودیم آن را رونمایی کنیم که به خاطر شرایط کرونا انجام نشد.

وی در خصوص هوشمندسازی گلخانه‌ها نیز گفت: یکی از اهدافی که محققان جهاد دانشگاهی در صدد هستند آن را اجرایی کنند ساخت گلخانه‌های هوشمند است؛ به دلیل شرایط کشور لازم است که در زمینه ساخت این گلخانه‌ها ورود پیدا کنیم و صاحب دانش شویم. این پروژه به زودی توسط محققان جهاد به نتیجه می‌رسد.

نظرات کاربر
۰ (۰ رای)