کشت مشارکتی زرگیاه
مشارکت در کشت در زرگیاه

کشت و کار در مزرعه زرگیاه

سال های اول شروع کارمان، مزرعه گیاهان دارویی شاخصی در کشور نبود تا بتوانیم الگویی برای تولید بهتر محصولمان در نظر بگیریم. افرادی هم بودند که مشاوره می دادند اما تخصص و تجربه کافی نداشتند.

روزبه روز با گستردگی حوزه گیاهان دارویی آشنا می شدیم و اتفاقاتی باعث شد برای پیشرفت کارمان برنامه ریزی تخصصی کنیم تا هدفمند پیش برویم.

ترویج کشت و کار گیاهان دارویی

مشکل دیگری که وجود داشت، باورهای عامیانه ای بود که مانع پیشرفت می شدند مثل ترسیدن از وجود رقیب و دزدیده شدن ایده و مسائلی از قبیل. اما دید ما نسبت به این تفکرهای عامیانه متفاوت بود و تصمیم گرفتیم در ترویج کشت و کار گیاهان دارویی پیش قدم باشیم و در این زمینه در شهر های مختلف کشور کلاس های آموزشی برگزار کردیم.

بازار گیاهان دارویی

سعی کردیم محصولات تولیدی مزرعه زرگیاه را با بهترین کیفیت و قیمت وارد بازار کنیم و همین باعث شد تا برخی از شرکت های صنایع دارویی و غذایی جزو مشتریان ثابت ما شده و به میزان سفارشات از سمت این کارخانجات افزوده شد.

در پی افزایش سفارشات به مجموعه زرگیاه، بازار تضمین شده ای برای گیاهان دارویی تولیدی مزرعه ایجاد شده که با ترویج کشت گیاهان دارویی و آموزش به کشاورزان، پاسخ گوی بازار ایجاد شده هستیم.

درآمدزایی گیاهان دارویی

کشاورزانی که تحت پوشش تیم مزرعه زرگیاه فعالیت می کنند استانداردهایی را باید رعایت کنند. همچنین گیاهان دارویی که به کشاورزان پیشنهاد می کنیم محصولاتی اقتصادی هستند که حتی در متراژ کم هم برای تولید کننده مقرون به صرفه می باشد.

نظرات کاربر
۰ (۰ رای)